Profile

Join date: 20 Aug. 2022

About

сите 6 | Курир | 11 Ное, 2019 15:11 | веќе виденаOдгледувачите на канабис се закануваат со протестиСедум дена имаат Владата и Собранието да донесат Закон кој ќе овозможи извоз на цвет од канабис. Во спротивно, одгледувачите се закануваат со протести и пред... сите 13 | Телма | 11 Ное, 2019 15:09 | веќе виденаВМРО-ДПМНЕ на годишнината од завршувањето на Првата светска војнаДелегација од ВМРО-ДПМНЕ заедно со потпретседателите Владо Мисајловски и Александар Николоски и претседателот на ОК Прилеп Петар Ристески присуствуваше на... сите 9 | Република | 11 Ное, 2019 14:18 | веќе виденаПретставена петодневната новогодишна програма во Будва и будванските хотелиТуристичката организација на општина Будва, подготви петдневна програма за новогодишните празници што ќе започне во сабота на 28 декември и ќе трае се до...

сите 2 | Кармин | 11 Ное, 2019 11:50 | веќе виденаМуабет со Ване Костуранов: Живееме во улици преполни со куќи, а празни со луѓеНеговата втора сликовница „Девојче и мече“, топла и сонувачка приказна за другарството и за растењето, (во издание на „Арс Ламина“), се најде на престижната... сите 24 | Слободен Печат | 11 Ное, 2019 11:28 | веќе виденаПретставена петодневната новогодишна програма во Будва и будванските хотелиТуристичката организација на општина Будва, подготви петдневна програма за новогодишните празници што ќе започне во сабота на 28 декември и ќе трае се до... сите 4 | Денар | 11 Ное, 2019 10:19 | веќе виденаДве книги од Славе Катин промовирани во КанадаВо МПЦ „Света Богородица“ во Кембриџ, Онтарио, Канада, вчера беше промовирана книгата „Macedonians in the World“ (Македонците во светот) од Славе Катин, во...

Иако во последните години поради... сите 20 | Friday | 12 Ное, 2019 07:22 | веќе виденаМал шенген е корисен, ама само како вовед кон ЕУЧленството на Македонија во Европската Унија нема алтернатива, повторуваат едногласно сите политички фактори во земјата, но алтернативата наречена Мал шенген... сите 109 | Слободен Печат | 12 Ное, 2019 06:00 | веќе виденаМакедонија е земја со успешни мажи кои оставиле трајни врендости во сите областиПетар Арсовски (член на жири комисијата на офидијалниот избор на Мажи на Годината 2019) Во месец ноември се се врти околу мажите. Во овој месец започнува... сите 14 | Friday | 11 Ное, 2019 19:03 | веќе виденаАнгеловски брои и пребројува…Првиот тренинг без Пандев, Барди, Несторовски и без Димитриевски... Комплетни ли сме…или не сме? Уште кој недостига? Колку се повредени? Кој нема да игра поради жолти картони? Фудбалската репрезентација на Македонија во...

сите 4 | Makpress. mk | 11 Ное, 2019 09:47 | веќе виденаПонеделничка програма на 18. CINEDAYSЕве ја понеделничката програма на 18. CINEDAYS. КИНО МИЛЕНИУМ 17:30 ДЕВА Во малото романско гратче Дева, Като, тинејџерка што живее во сиропиталиште, ја удира... сите 19 | Слободен Печат | 11 Ное, 2019 08:28 | веќе виденаДве книги од Славе Катин промовирани во КанадаВо МПЦ „Света Богородица“ во Кембриџ, Онтарио, Канада, вчера беше промовирана книгата „Macedonians in the World“ (Македонците во светот) од Славе Катин, во... сите 5 | А1ON | 11 Ное, 2019 08:08 | веќе виденаЕуроникел е друга димензија за „малиот“ МЗТЕкипата на кавадаречи Еуроникел ја забележа четвртата победа во сезоната од домашниот кошаркарски шампионат тирумфрајќи убедливо на гостувањето кај МЗТ Скопје...

сите 215 | Екипа | 11 Ное, 2019 18:51 | веќе виденаПотпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ Николоски и Мисајловски го одбележаа Денот на примирјетоПотпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски и Владо Мисајловски заедно со претседателот на ОК Прилеп Петар Ристески присуствуваа на одбележувањето на... сите 7 | Makpress. mk | 11 Ное, 2019 15:48 | веќе виденаНиколоски и Мисајловски положија свежо цвеќе по повод одбележување на крајот на Првата Светска... Двајцата потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски и Владо Мисајловски денеска положија свежо цвеќе по повод крајот на Првата Светка Војна. Настанот...

„Не би рекол дека сме големи фаворити. Тимот на Борец е незгоден ривал […]Повеќе Маичките со кои тренираат фудбалерите на Реал Мадрид, во иднина ќе имаат реклама на „Туризмот на Турција“, а овој договор за спонзорирање ќе биде вреден 12 милиони евра по сезона. „Кралскиот клуб“ досега немал посебен спонзор на опремата за тренинзи, па затоа Турците се среќни што го пробија мразот.

Мемфис Депај, капитенот и најдобар стрелец на Лион кој […]Повеќе Ракометарите на Металург завршија на првото место после есенскиот дел од сезоната во Супер машката лига и на четири кола до крајот на регуларниот дел имаат бод повеќе од Охрид. Овие две екипи веќе имаат и обезбеден плеј-оф така што можат мирно да одработат за време на паузата така што напролет ги очекуваат уште четири […]Повеќе Ферари на аукција го продаде својот болид Ф2002, кој го возеше легендарниот Михаел Шумахер. Со овој болид седумкратниот Ф1 шампион победи на 15 од вкупно 19 трки во 2002 и 2003 година.

Андоновски: Не нè интересираат проблемите на Работнички, фокусирани сме само на нашата играРакометарите на Тинекс Пролет попладнево ги очекува нов предизвик, гостување во СРЦ Кале против градскиот ривал Работнички. Станува збор за меч на кој тимот предводен од Матлиевски е апсолутен фаворит, уште повеќе ако се земат во предвид проблемите на Работнички и заминувањето на дел од клучните ракометари во последните петнаесетина дена. „Свесни сме за проблемите со кои се соочува противникот, но не обрнуваме преголемо внимание на нив бидејќи секогаш сме фокусирани само на сопствената игра. Треба да одиграме на препознатливо ниво, како речиси сите досегашни натпревари сезонава, доколку го сториме тоа победата нема да биде доведена во прашање“, вели капитенот Ласко Андоновски.

(ЛИНК) Каде да гледате второ коло од Супер лигаПо неочекувано интересното прво коло, денеска следи продолжение. Второ коло од Супер лига е на програмата, на ТВ ќе може да се следи мечот од Скопје, Бутел - Младост 1977 Бутел Скопје неочекувано имаше проблеми во првиот дел со Работнички што заврши 15-15. Во вториот дел, разликата се искачи на плус десет. На својот прв меч на домашен терне им доаѓа Младост 1977 предводена од квартетот Паунков - Стоилов - Роглев - Лупашко. Ќе имаат ли сили за 60 минути против претставникот во ЛЕ? Средбата ќе биде пренесувана на МТВ3. Супер Лига Мажи 14.

54. На тази страница също може да разгледате детайлна статистика, като текуща форма, H2H резултати, класиране и лайвскор на ФК Струга Трим Лум и Работнички Скопие. Заложи на най-добрите коефициенти за ФК Струга Трим Лум - Работнички Скопие! Бързо и лесно сравнете коефициентите на двубоя ФК Струга Трим Лум - Работнички Скопие и печелете повече от вашите залози на Футбол. Oddspedia предоставя ФК Струга Трим Лум - Работнички Скопие коефициенти от 8 букмейкъра и общо 27 пазара. Букмейкърът с най-ниска комисионна и процент на изплащане е: 91.

Спорт – Страница 141 – Спектра ТелевизијаАбдулхади Јахја, еден од најдобрите играчи на Струга Трим Лум во текот на изминатата есен, е повикан од страна на селекторот Благоја Милевски за пријателската средба со Работнички. Средба која се игра во сабота на СРЦ „Атина Бојаџи“ во Охрид, со почеток од 13 часот. Тоа ќе биде последна проверка за нашите надежи за оваа […]Повеќе Фудбалерите на Лион со домашното реми од 2-2 против Лајпциг, до кое стигнаа откако во второто полувреме губеа и со 0-2, на драматичен начин си обезбедија пласман понатаму во Лигата на шампионите. Но, потоа место славје со своите навивачи домашните фудбалери физички се пресметаа со нив.

Ф2002 е продаден на аукција во Абу Даби за околу шест милиони евра. Со оваа цифра тој стана вториот најскапо продаден болид во […]Повеќе Најуспешната година во историјата на Струга Трим Љум завршува в недела со домашен дуел против Борец. Шампионите од ВМФЛ минатата сезона ќе се соочат покрај езерото, а домашниот тренер Јетон Беќири не се согласува дека стружани се фаворити за освојување на трите бода.

Досега играчите на Реал и на […]Повеќе Ентони Џошуа во сабота ќе проба да ја врати титулата за Шампион на Светот во тешка категорија. Британецот ќе проба да го совлада Енди Руиз и да ги врати појасите кои ги изгуби на 1. јуни во Медисон Сквер Гарден, но и да не успее во тоа, Џошуа ќе има причина за задоволство. Сумата која […]Повеќе УЕФА вчера ги објави шеширите за новата сезона во Лигата на Нации, ние поради освоеното прво место во групата сега сме еден ранг погоре.

((ГЛЕДАЈ ОНЛАЈН!)) Гледајте ВО ЖИВО: Силекс - FootNC Гледајте ВО ЖИВО: Силекс Работнички 7 август 2022 grid. mk macedonian mk Се комплетира списокот на учесници: Во Струга ќе играат Целје, Татран,

Гледајте ВО ЖИВО: Работнички - Јехона, Вардар Гледајте ВО ЖИВО: Работнички – Јехона, Вардар – Пелистер, Кичево – Алкалоид (ЛИНКОВИ) натпревари на Вардар на турнирот во

((ГЛЕДАМ ТЕЛЕВИЗИЈА>)) Македонија Победа пренос 20 КОЛО ОД ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Работнички брзо се консолидираше 11. Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Македонија - GRID.mk Трилер натпревар во

64% от 1xBet Чудите се колко може да спечелите ако ползвате най-добрите коефициенти за двубоя ФК Струга Трим Лум - Работнички Скопие? Ако заложите 10лв на краен развой на събитието може да спечелите между 15. 4лв и 50лв. Детайли за срещатаФК Струга Трим Лум - Работнички СкопиеПърва лига Северна МакедонияДата - 21/08/2022Стартово време - 15:00 UTCЛокация: -, -, -ФК Струга Трим Лум - Работнички Скопие Прогноза - Кой е вероятният победител? Математическата вероятност за победа е: 62. 5% (ФК Струга Трим Лум), 25.

ФК Струга Трим Лум - Работнички Скопие » Резултати На Живо, Коефициенти + Гледай ОнлайнФК Струга Трим Лум приема Работнички Скопие в среща от програмата на Първа лига, оспорвано събитие което ще бъде проследено с голям интерес от всички фенове на тема Футбол. Двубоя ще се проведе на 21/08/2022 в 15:00 часа по UTC. Oddspedia предлага сравнение на коефициенти за мача ФК Струга Трим Лум Работнички Скопие - намерете най-добрият залог измежду 27 поддържани бетинг пазара и 8 сайта за залагане. Букмейкърите поставят ФК Струга Трим Лум като фаворит за спечелване на срещата с коефициент@ 1.

Победа Тиквеш 14 август 2022 | Profile Гледајте ВО ЖИВО: Силекс - FootNC Гледајте ВО ЖИВО: Силекс Работнички 7 август 2022 mk Гледајте ВО ЖИВО: Еурофарм Пелистер 2 – Тиквеш, Струга –